Mieczysław Szcześniak zagra przed toruńską publicznością

Jeden z najbardziej uznanych polskich wokalistów zaprezentuje się toruńskiej publiczności w podwójnej roli: pedagoga prowadzącego warsztaty wokalne z piosenkarzami-amatorami oraz wokalisty śpiewającego swoje najbardziej znane utwory.

Zarówno warsztaty wokalne, jak i koncert piosenkarza wzbudziły bardzo duże zainteresowanie mieszkańców Torunia. Bezpłatne wejściówki na koncert zostały rozdane już dwa miesiące przed wydarzeniem. Podobnie z listą uczestników nieodpłatnych zajęć prowadzonych przez Mieczysława Szcześniaka, która zapełniła się w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia zapisów.

Cieszący się uznaniem publiczności piosenkarz z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Podczas wieloletniej muzycznej kariery współpracował z uznanymi zagranicznymi i polskimi artystami, jak Lenny White, Paulinho Garcia, Reynaldo Ceballo Hechavarria, Mika Urbaniak, Jose Torres, bracia Golcowie, czy Kayah. Szcześniak jest laureatem wielu prestiżowych festiwali polskich i zagranicznych, w tym nagrody głównej im. Anny Jantar w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Bursztynowego Słowika na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie oraz dwukrotnym zdobywcą Fryderyka w kategorii Wokalista Roku (1998 i 1999). Ma na koncie 7 solowych płyt, z których ostatnia Signs/Znaki ukazała się w 2011 r. Największą sławę przyniosła mu nagrana z Edytą Górniak Dumka na dwa serca do filmu Ogniem i mieczem z muzyką Krzesimira Dębskiego do słów Jacka Cygana. Utwór ten, podobnie jak inne przeboje Szcześniaka (Przytul mnie mocno, O niebo lepiej, Kocham) na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Obecnie artysta koncertuje w Polsce i poza granicami kraju, a także przygotowuje się do nagrania kolejnego albumu.

Warsztaty wokalne z Mieczysławem Szczęśniakiem prowadzane będą 13 i 14 maja 2015 . w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8. Koncert artysty odbędzie się także w Teatrze, 14 maja 2015 r. o g. 19:00

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem wywiadu z Mieczysławem Szcześniakiem prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia rozmowy.

Warsztaty i koncert są organizowane w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.(-)
Materiał Teatru
12 maja 2015