Milenia Fiedler – rektorem PWSFTviT w Łodzi

Komisja Wyborcza Uczelni zawiadamia, że w dniu 6 lipca, po przeprowadzeniu II tury głosowania w sprawie wyboru Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, na kadencję 2020-2024, kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

1. dr hab. Milenia Fiedler – 32 głosy
2. dr hab. Michał Staszczak – 24 głosy

W głosowaniu wzięło udział 56 spośród 57 Elektorów Uczelni.

Komisja Wyborcza ogłasza, że Kolegium Elektorów Uczelni wybrało dr hab. Milenię Fiedler, prof. PWSFTviT, na stanowisko Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi na kadencję 2020-2024.

__

Milenia Fiedler - urodziła się 20 grudnia 1966 w Łodzi, studiowała montaż na Wydzle Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (FAMU). Od 1990 roku pracuje jako montażystka filmów fabularnych, dokumentalnych, telewizyjnych. Pracowała między innymi z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Januszem Majewskim, Mariuszem Trelińskim. Dwukrotnie nagrodzona za montaż na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Montowała nominowany do Oscara „Katyń" Andrzeja Wajdy. Wykładowca montażu w Państwowej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 2005 roku uzyskała tytuł doktora sztuki filmowej, a w roku 2009 tytuł doktora habilitowanego sztuki filmowej. Jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Była trzykrotnie nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej za najlepszy montaż. Orła otrzymała za pracę przy produkcji Weiser. Również za ten film otrzymała nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W 2020 objęła funkcję rektora PWSFTviT w Łodzi.

Program wyborczy Mileni Fiedler do objęcia funkcji Rektora w wyborach na kadencję 2020-2024.

 (-) (-)
Materiał PWSFTviT
7 lipca 2020
Portrety
Milenia Fiedler