Miłość, rozstanie i tęsknota

Dzisiaj, 17 kwietnia o godz. 19, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się spektakl Kieleckiego Teatr Tańca "Wieczór na 2 lub 4 nogi".

Miłość, rozstanie i tęsknota: osiem kompozycji tanecznych i taneczno-teatralnych o dużej rozpiętości emocjonalnej. Niektóre pozycje skoncentrowane są głównie na tańcu, ekspresji ruchu i pokazaniu piękna ludzkiego ciała. Inne, ukazując relacje międzyludzkie i sytuacje z życia wzięte, kładą główny nacisk na przekazaną treść: bawią i śmieszą, nastrajają poważnie, wzruszają.

Zespół Kieleckiego Teatru Tańca tym razem zaprezentuje krótkie formy taneczne. Każda etiuda daje szanse tancerzom na pokazanie spektrum swoich możliwości i skupienie uwagi publiczności. Autorami większości choreografii są Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, założyciele i szefowie KTT oraz Małgorzata Ziółkowska, Alexandr Azarkevitch i Aleksandra Dziurosz (dyrektor Warszawskiego Teatr Tańca).

- Chcemy pokazać swoje choreografie, a także zostawić dużo miejsca na interpretację publiczności - mówi Elżbieta Szlufik-Pańtak, dyrektor KTT.

Premiera spektaklu odbyła się 18 grudnia 2013 roku. KTT jest jednym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Celem instytucji jest tworzenie zespołu artystycznego specjalizującego się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego.(-) (-)
Materiał Teatru
17 kwietnia 2014