Miłości nie wyrzucisz przez okno

6 września o godz. 19.30 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie będzie można obejrzeć komedię „Miłość nie jest ziemniakiem, nie wyrzucisz jej przez okno" w reżyserii Andreja Maksimowa z udziałem wiodących gwiazd rosyjskiego kina i teatru, m.in. Niny Usatowej, Aleksandra Pankratowa-Cziornogo, Igora Sklara.

Spektakl odbędzie się w jezyku rosyjskim, bez tłumaczenia.

Romantyczna komedia w dwóch odsłonach na podstawie sztuki Stepana Łobozierowa to kilka dni z życia syberyjskiej prowincji przesiąknięte ludowym humorem i entuzjazmem. Postać bohatera Aleksandra Pankratowa-Cziornogo kontynuuje temat filmu „Miłość i gołębie" z1984 roku, a kreacje Niny Usatowej oraz Kiry Krejlis-Pietrowej portretują prawdziwe oblicze „wioskowych bab". Akcję sztuki nakręca miłosno-detektywistyczna intryga.

Łobozierow (m.in. „Handlowcy", „Dzwony wieczorne") mistrzowsko ujmuje w słowa tradycje i codzienność syberyjskiej prowincji, z sympatią przygląda się swoich bohaterom, którzy bardzo pragną święta, lepszego losu, uwagi dla siebie.

We wrześniu 2004 r. w Błagoweszczensku, na festiwalu "Amurska jesień"
spektakl zdobył Grand-Prix w kategorii "Najlepszy spektakl i najlepsza obsada aktorska", zaś aktorka Kira Krejlis-Pietrowa zwyciężyła w kategorii "Najlepsza aktorka".

Kilka dni z życia syberyjskiej prowincji są przesiąknięte ludowym humorem i entuzjazmem. Komiczne sceny uzupełnione są ostrym dialogiem gwiazd rosyjskiej sceny. Postać bohatera Aleksandra Pankratowa-Cziornogo kontynuuje temat filmu "Miłość i gołębie", natomiast kreacje Niny Usatowej oraz Kiry Krejlis-Pietrowej - porywają widownię pokazując, jakie jest prawdziwe oblicze tych „wioskowych bab”.

Miłosno-detektywistyczna intryga w fabule sztuki nadaje szczególnego uroku i dynamiki akcji scenicznej. 
Autor mistrzowsko ujmuje w słowa tradycje i codzienność syberyjskiej prowincji, w sposób szczególny rozwija komiczną sytuację tej historii.

Sztuka jest bardzo dobra i ciepła, autor z wielką sympatią przedstawia swoich bohaterów, którzy tak bardzo pragną święta, lepszego losu, uwagi dla siebie, natomiast świetni aktorzy wspaniale prezentują zarówno życie wiejskie jak i humor ludowy.

Informacja w języku rosyjskim: http://www.gastroli.pl/article/articleview/293/1/109/(-) (-)
Materiał Teatru
2 sierpnia 2013