Mistrz intrygi i tango argentyńskie

W zbliżający się weekend na scenie Teatru Muzycznego kolejne spotkanie z niedoścignionym królem podstępu – Niccolo Machiavellim. Z kolei w świat argentyńskiego tanga przeniesie widzów znany już toruńskiej publiczności zespół Quinteto Rapido.

W zbliżający się weekend w Teatrze Muzycznym w Toruniu kolejne spotkanie z mistrzem intrygi, Niccolo Machiavellim. Tym razem ofiarą jego podstępu pada wróg, który pozbawił go łask dworu – doktor prawa Nicia Calfucci. Pod pozorem pomocy starającemu się bezskutecznie o potomka juryście, Machiavelli, wraz ze swym uczniem Kallimachem, snuje misterny plan odegrania się na nieprzyjacielu. Miłość, zdrada, namiętność i pewien osobliwy korzeń o niezwykłych właściwościach – wszystko to w rytmie piosenek Jerzego Wasowskiego, których jazz-rockowe aranżacje opracował Tomasz Lewandowski – kierownik muzyczny przedstawienia. Wpadające w ucho melodie stanowią jeden z głównych atutów spektaklu.

Teatr Muzyczny zaprasza także na koncerty współpracującego z Teatrem zespołu Quinteto Rapido. Młody, dynamicznie rozwijający się zespół, którego muzycy w większości związani są z krakowską Akademią Muzyczną, występował już w Teatrze Muzycznym w sierpniu zeszłego roku. W przeciwieństwie do większości polskich zespołów zajmujących się tangiem, solista Quinteto Rapido gra nie na akordeonie, lecz na bandoneonie, narodowym instrumencie argentyńskim, bez którego o oryginalnym brzmieniu tanga nie może być mowy. W repertuarze muzyków znajdują się klasyczne tanga argentyńskie oraz kompozycje mistrza tango nuevo, Astora Piazzolli.

6 lutego o g. 19:00 zespół wystąpi w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, 7 lutego o g. 18:00 w Żnińskim Domu Kultury, a kończący trasę koncert odbędzie się w Rypińskim Domu Kultury 8 lutego o g. 17:00.(-)
Materiał Teatru
4 lutego 2015
Spektakle
Machiavelli