Monodram wg Pilcha w NOK-u

25 lutego o godz. 19 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się monodram "Patryk" na podstawie prozy Jerzego Pilcha w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego, aktora Teatru im. Sewruka w Elblągu.

Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce "stand-up comedy". Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte jest opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się, czy też odsłania dewiant.

Spektakl zdobył honorowe wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu "Monoblok" w Gdańsku oraz Główną Nagrodę na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (OFTJA) we Wrocławiu.

Krzysztof Grabowski - absolwent PWST we Wrocławiu w 2007. W latach 2006-2009 aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 2009 aktor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Uhonorowany nagrodami: Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego za twórczą pracę na rzecz Warmii, Mazur i Powiśla oraz inicjatywy realizowane w obszarze kultury, Olsztyn 2010; Marszałka Województwa Dolnośląskiego za twórczą pracę na rzecz Dolnego Śląska.

Tomasz Miłkowski, juror 25. Toruńskich Spotkań Teatralnych przyznał mu swoją nagrodę za "maestrię gry scenicznej", a Mariusz Urbanek docenił "aktorską interpretację". Wstęp wolny.

Nadarzyński Ośrodek Kultury, Plac Poniatowskiego 42, www.nok.pl, nok@nok.pl(-)
Materiały Teatru
25 lutego 2012
Spektakle
Patryk K.