Montownia w Och-Teatrze naOchocie

Już po raz drugi teatr Montowania pokaże wszystko, co ma najlepszego. Panowie zagrają na nowo otwartej scenie Och-Teatru.

Na początek absolutny hit: "Kamienie w kieszeniach"[na zdjęciu], rzecz o przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i marzeniach. Na niemalże pustej scenie Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki czują się jak ryby w wodzie, co chwila zmieniając role i rozbawiając do łez teatralną publiczność. Zwłaszcza Rutkowski ma do tego niebywały talent, co udowodnił, upowszechniając na warszawskiej scenie gatunek, jakim jest stand up comedy. Wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował one man show zatytułowany "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", (01.02, godz. 21) w którym zjadliwie prowadzi widza poprzez galerię typowo polskich postaci. 

Obok Rutkowskiego i Wierzbickiego Montownię tworzą także Marcin Perchuć i Adam Krawczuk. O tym, jak wszechstronni są to aktorzy, świadczą kolejne spektakle, np. utrzymane w konwencji komedii dell\'arte "Szelomstwa Skapena" Moliera (o2.02, godz. 20). Montownia nie zapomniała również o młodzieżowych widzach: z myślą o nich cztery lata temu przygotowała spektakl "Lovve" (01.02, godz. 12 i 18.) Szwedzka sztuka o trudzie dojrzewania, bliskości i dorosłości została przetłumaczona specjalnie właśnie dla tej czwórki aktorów. 

W repertuarze Montowni, a co z tym idzie, w programie festiwalu, znalazł się również mniej udany "Edmond" (03.02, godz. 20) - poważna rzecz o zagubieniu jednostki w dzisiejszym świecie. Och-Teatr, ul. Grójecka 65, bilety 35-55 zł, www.ochteatr.com.plKarolina Kreter
Polska Metropolia Warszawska
1 lutego 2010