Musical na podstawie bajki Carrolla Lewisa

Teatr Muzyczny Roma zaprasza 23 maja na premierę spektaklu "Alicja w Krainie Czarów" w reż. Cezarego Domagały.

4 lipca 2015 r minie 150 lat od wydania książki przełomowej dla postrzegania dziecka jako odbiorcy literatury i literackiego bohatera dziecięcego - "Alice's Adventures in Wonderland" - Lewisa Carrolla. Książka od lat utrzymuje się na szczycie list dziecięcych bestsellerów, jest uwielbiana zarówno przez małych, jak i przez dorosłych. Powieści Carrola jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych.

Spektakl "Alicja w Krainie Czarów" w reż. Cezarego Domagały przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będący przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowany jest do widzów w każdym wieku. Alicja zabiera widzów na druga stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

Książka Lewisa Carrolla ( profesora matematyki z Oksfordu) "Alicja w Krainie Czarów" oczarowała i oczarowuje miliony czytelników na całym świecie. Zaczarowała również mnie, dając niepowtarzalną okazję zanurzenia się w świat fantazji, świat własnej wyobraźni, wyobraźni wszystkich współtwórców i aktorów, którzy tę krainę czarów mogą kreować na scenie razem z naszymi widzami. Podążając za dziewczynką o wdzięcznym imieniu Alicja możemy, choć na chwilę, uciec od otaczającej nas rzeczywistości i przeżyć niezapomniane chwile wspólnej zabawy, często zupełnie abstrakcyjnej. " W krainie ludzkiej wyobraźni mogą się różne dziwy dziać, co niemożliwe jest możliwe, co niemożliwe tu może się stać". Jest tylko jeden warunek; nie można się wahać, trzeba śmiało wskakiwać do króliczej norki.

Pamiętajmy jednak, że w każdym śnie pojawiają się obrazy, które mogą nam się wydać dziwnie znajome.(-)
Materiał Teatru
22 maja 2015