Na koniec wakacji

W najbliższy czwartek nie lada gratka dla fanów starych filmów – 28 sierpnia w Pałacu Dąmbskich wyświetlony zostanie film „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z Polą Negri w roli głównej. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo – na pianinie zagra Bartek Staszkiewicz. Natomiast w weekend muzyczne spotkanie z pieśniarzem i poetą – Leszkiem Długoszem. Zapraszamy!

Oferta kulturalna Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu w dniach 19-24 sierpnia 2014.

- „Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze"
Letni cykl projekcji przedwojennych filmów muzycznych. Seanse odbywają się co czwartek o godz. 21 i wyświetlane są w okresie od 3 lipca do 11 września w ogrodzie siedziby Teatru przy ulicy Żeglarskiej 8.

21 sierpnia wyświetlony zostanie film „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z 1918 w reżyserii Eugen Illés. W roli głównej Pola Negri, wcielająca się w postaci Mani Walkowskiej – pracownicy w fabryce papierosów, która ma pozować malarzowi, tworzącemu plakat reklamowy. Artysta i piękna dziewczyna zakochują się w sobie. Na drodze do ich szczęścia staje bogaty mecenas sztuki – Morelli... Jak skończy się ta historia? Przekonacie się Państwo już w najbliższy czwartek!
Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Bartka Staszkiewicza – muzyka z zespołu SOFA.

- Recital Leszka Długosza – występ artysty związanego z Piwnicą pod Baranami, laureata Nagrody Artystycznej Miasta Krakowa, autora piosenek śpiewanych przez artystów piwnicy: „Berlin 1913", „Dzień w kolorze śliwkowym" i wielu innych. Pieśniarz wydał dziesięć płyt długogrających w tym: „Także i Ty - złota kolekcja", „Dusza na ramieniu", „Na rynku usiąść w Kazimierzu". Występował z recitalami autorskimi w Austrii, Belgii, Czechach, Kanadzie, Niemczech, USA, Włoszech i innych. Leszek Długosz jest także cenionym publicystą oraz autorem wspomnień „Pod Baranami. Ten Szczęsny czas".

Najsłynniejsze piosenki pieśniarza przeplatane będą zabawnymi anegdotami i wierszami. Występ z akompaniamentem pianina.

Bilety 20/30 zł
Data występu: 22.08.2014 godz. 19:30 (Miejskie Centrum Kultury, Ciechocinek)
23.08.2014 godz. 19:00 (Pałac Dąmbskich, Toruń)
24.08.2014 godz. 18:00 (Hotel „Pod Orłem", Bydgoszcz)*
Czas trwania: ok . 80 min.
Ceny biletów: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

*24 sierpnia Leszek Długosz wystąpi w ramach cyklu „Niedziela dla seniora/Integracja międzypokoleniowa", organizowanego w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zapraszamy do Teatru!(-)
Materiał Teatru
20 sierpnia 2014