Nabór młodzieży do recytującego chóru amatorów na koncert 1 września

Wszystkich chętnych w wieku od 15 lat wzwyż zapraszamy do czynnego udziału w koncercie Przeklęta wojna, który odbędzie się 1 września. Udział polega na wykonaniu utworu przeznaczonego na chór amatorów i muzyków profesjonalnych.

Od amatorów nie wymagamy specjalnych muzycznych umiejętności – najważniejsza jest chęć uczestniczenia w opisanym poniżej, jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu.

Partia chóru amatorów będzie przygotowana na warsztatach prowadzonych przez Lidię Zielińską – autorkę utworu zatytułowanego „Nie podoba mi się to" oraz asystującego jej kompozytora Sławomira Wojciechowskiego. Na pierwszych spotkaniach warsztatowych nad wykonaniem utworu będą pracować sami chórzyści amatorzy. Przed wykonaniem na koncercie odbędą się próby połączonych sił chóru i zespołu profesjonalistów pod kierunkiem Andrzeja Bauera. Partia chóru amatorów w utworze Lidii Zielińskiej niewiele ma wspólnego z tradycyjnym śpiewem chóralnym – w tym przypadku wykonanie polega przede wszystkim na ekspresyjnej recytacji we współdziałaniu z instrumentalistami i mediami elektronicznymi.

Wzięcie udziału w tak niekonwencjonalnym przedsięwzięciu artystycznym jest doświadczeniem, które długo się pamięta – świadczą o tym wrażenia, jakimi dzielili się młodzi uczestnicy prawykonania utworu, jakie odbyło się w roku 2018: zobacz wideo.

Spotkania warsztatowe, pięć spotkań po trzy godziny z przerwą, będą się odbywać od 29 do 31 sierpnia w auli Liceum im. Batorego w Warszawie przy ulicy Myśliwieckiej 6.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje:
Krzysztof Kwiatkowski
telefon: (+48) 694 693934
E-mail: harmoniehalasy@gmail.com(-) (-)
Materiał Teatru
29 lipca 2019