Nadchodzące premiery w TR Warszawa

19 czerwca 2021 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera ONKO w reż. Weroniki Szczawińskiej z udziałem publiczności na żywo. Pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 20 czerwca oraz 4, 5 i 6 lipca br.

20 czerwca br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędzie się premiera 3SIÓSTR w reż. Luka Percevala z udziałem publiczności na żywo. Spektakl jest koprodukcją TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Warszawskie pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 22, 23, 24, 25, 26 i 27 czerwca br. Krakowskie pokazy spektaklu odbędą się w pierwszej połowie lipca br. na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru.


Repertuar TR Warszawa w maju, czerwcu i lipcu.

Zaraz po planowanym otwarciu teatrów, kin, filharmonii, oper, domów kultury dla publiczności, tj. od 29 maja br. na scenach TR Warszawa zagramy następujące tytuły z naszego repertuaru: "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki (29 i 30 maja br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Serce" w reż. Wiktora Bagińskiego (4, 5, 6 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Robert Robur" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (11, 12, 13 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Wracać wciąż do domu" w reż. Magdy Szpecht (26, 27, 29 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8).

Sezon w Polsce zakończymy w lipcu "Muzeum dowodów reczowych", wystawą-instalacją przedmiotów codziennego użytku, które były świadkami przemocy domowej wobec kobiet w Polsce. Autorkami projektu są łotewskie artystki, Jana Jacuka i Laura Stašāne. Wystawa organizowana jest przez TR Warszawa we współpracy z krakowską fundacją Autonomia i warszawską fundacją Feminoteka w ramach cyklu TR Warszawa "Nigdy nie będziesz szła sama". Porozmawiajmy o aborcji oraz Baltic Transfer* Festival, który odbędzie się w październiku 2021 rokuw TR Warszawa.

"Cząstki kobiety" na festiwalach w Awinionie i Atenach.

Spektakl TR Warszawa "Cząstki kobiety" znalazł się w programie tegorocznego 75. Festival d'Avignon. Międzynarodowa publiczność 75. Festival d'Avignon zobaczy "Cząstki kobiety" 8 razy, między 17 a 25 lipca 2021 roku, na stworzonej specjalnie dla Tadeusza Kantora w 1985 roku scenie Gymnase du Lycée Aubanel. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego 74. Festival d'Avignon, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. "Cząstki Kobiety" zostały włączone do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.

Miło mi poinformować również, że na konferencji prasowej organizatorzy Athens & Epidaurus Festival ogłosili wrześniowy program, w ramach którego zostaną zaprezentowane m.in. "Cząstki kobiety" z TR Warszawa; międzynarodowa publiczność zobaczy w Atenach spektakl TR Warszawa 3 razy, między 2 a 4 września 2021 roku. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego Athens & Epidaurus Festival, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Spektakl TR Warszawa został ponownie włączony do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
13 maja 2021
Teatry
TR Warszawa