Nadchodzi Kontrapunkt. Spieszcie się po karnety

W programie 45. Przeglądu Teatrów Małych Form będzie ok. 40 rozmaitych wydarzeń. Czeka nas rekordowa w ostatnich latach liczba spektakli konkursowych - aż 17.

Dziś ma ruszyć sprzedaż karnetów na Kontrapunkt. Warto się pospieszyć, bo teatry przyjęły już na nie liczne rezerwacje. Festiwal odbywać się będzie między 20 a25 kwietnia. 

O Grand Prix przyznawane przez publiczności nagrody jury powalczą np. "Lipiec" w reżyserii Iwana Wyrypajewa przygotowany przez warszawski Teatr na Woli, "Paranoicy i pszczelarze" Teatru Ósmego Dnia, "Posing Project B The ArtofSeduction" teatru Liquid Loft z Wiednia, "V (F) ICD-lO.Transformacje" Artura Pałygi w reżyserii Pawla Łysaka z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, "Niech żyje wojna!!!" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Podczas dnia transgranicznego, który zaplanowany został na 23 kwietnia, będzie można zobaczyć w Berlinie m.in. nową premierę Renę Pollescha "Chór jest w wielkim błędzie" dla teatru Volksbuehne i spektakl "Trzecie pokolenie" Teatru Schaubuehne am Lehniner Platz z Berlina przygotowany z Narodowym Teatrem Habima z Izraela.

Pozakonkursowe działania Kontrapunktu rozpoczną się 17 kwietnia Szczecińską Północą Teatrów.

Nowością będzie poprzedzający festiwal Mały Kontrapunkt (18-19 kwietnia) - polsko-skandynawski projekt skierowany do dzieci. Tu znajdzie się np. przedstawienie dla dzieci niewidomych Teatru K3 "Niewidzialni".

W kolejnym nowym nurcie - Kontrabanda (19 kwietnia) prezentowane będą spektakle młodych niezależnych zespołów teatralnych z regionu.

Poza konkursem będzie można też zobaczyć duże widowisko plenerowe "Odyseja" Teatru Titanick. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi teatr hologramowy z Rzymu - Santasangre.

Na finał publiczność zobaczy głośną "Trylogię" według Henryka Sienkiewicza Narodowego Starego Teatru z Krakowa w reż. Jana Klary.

Karnet na całość 320 z;, karnet bez wyjazdu do Berlina 260 zł, karnet transgraniczny 130 zł, bilety na poszczególne spektakle 25 zł na dodatkową "Trylogię" (24 kwietnia) 120 i 100 zł.ep
Gazeta Wyborcza Szczecin
30 marca 2010