Najbardziej przeraża codzienność...

18 maja Grupa T_ART wraca ze spektaklem "Merylin Mongoł" na Scenę Nową CK Zamek. Spektakl zrealizowany przez Grupę całkowicie niezależnie i samodzielnie miał premierę 26 lutego. Po kilku spektaklach zamiejscowych ponownie zagramy w Poznaniu: 18 i 19 maja o 20:00.

"Najbardziej przeraża codzienność, przed którą nikt nie może się ukryć" - Antoni Czechow

Bohaterowie sztuki mieszkają w małym, robotniczym miasteczku, w którym każdy dzień wygląda tak samo. W tym nudnym, przewidywalnym życiu każdy wydaje sie mieć jedno marzenie - zażyć lepszego świata. Nadzieją okazuje się być nowy lokator, świeżo upieczony inżynier, który przyjeżdża do pracy prosto z Leningradu. Jest ambitny, zapalony do działania, chce odmienić życie i myślenie ludzi. Konfrtontacja tych dwóch różnych światów sprawia, że nieco zakurzone emocje i sentymenty odżywają na nowo. Rozpacz miesza się z pożądaniem, beznadzieja z powoli rodzącą sie miłością, naiwność z brutalnością. W tej mieszance uczuć i przeżyć każdy bohater zostaje doprowadzony do ekstremum, po którym już nic nie będzie takie samo. A wszystko w obliczu zapowiadzianego przez wróżkę końca świata...

"Merylin Mongoł" to jedna z popularniejszych sztuk współczesnego rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady. Wydana w 1989 roku, była wielokrotnie wystawiana na polskich i zagranicznych deskach teatralnych. W interpretacji młodych poznańskich twórców zyskuje nowe, świeże znaczenie.

Darmowe wejsciówki do odbioru w kasie CK Zamek.

Nikołaj Kolada
W tłumaczeniu Jerzego Czecha
"Merylin Mongoł"
Grupa T_art

Obsada: Nina Dudziak, Joanna Sobocińska, Łukasz Krajewski, Karol Mątewski
Opieka reżyserska: Radosław Matuszak
Opieka techniczna: Andrea Brendel, Magda Wołowiec(-) (-)
Materiał Teatru
14 maja 2014
Spektakle
Merylin Mongoł