Najpopularniejszy polski spektakl w Londynie!

„Single i remiksy” - bijący rekordy popularności w całej Polsce, błyskotliwy spektakl komediowy o życiu wielkomiejskich singli, z udziałem Wojciecha Medyńskiego, Anny Muchy, Weroniki Książkiewicz i Lesława Żurka odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godz. 16.00 i 20.00 w The Mermaid Theatre w Londynie.

Kojarzony dotąd z rolami czarnych charakterów w popularnych serialach telewizyjnych, w „Singlach i remiksach" Wojciech Medyński odsłania zupełnie nowe oblicze. Tworzy brawurowy, komediowy duet z Anną Muchą, lecz to nie jedyna męsko-damska konfiguracja spektaklu, w którym grają także Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek. Korporacyjne rozgrywki, miłosne intrygi i hinduskie tańce zaprawione dużą dawką humoru to atuty, które sprawiają, że sztuka, wystawiana od jesieni ubiegłego roku, odnosi sukcesy na scenach w całej Polsce. W Londynie przedstawienie będzie można obejrzeć już w sobotę 1 czerwca o godz. 16.00 i 20.00 w The Mermaid Theatre.

„Single i remiksy" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko to komedia demaskująca mechanizmy panujące w korporacjach, które kuszą młodych ludzi obietnicą szybkiej kariery. W ten sposób wielkomiejski singiel, który szuka niezależności i pieniędzy, niepostrzeżenie poddaje się systemowi niewolniczej pracy. Zamiast wolności i prestiżu, czeka go przede wszystkim rezygnacja z życia osobistego... Kiedy byłaś ostatnio w domu? Bo ja we wtorek – pyta jeden z bohaterów sztuki, na co pracująca z nim partnerka odpowiada: W czwartek. Ale dzwoniłam do sprzątaczki, mówi, że wszystko w porządku. Zamontowali nam już szafy w sypialni, bardzo piękne. Poprosiłam, żeby mi przysłała MMS-a. Spektakl przywołuje szereg wręcz absurdalnych, przez co komicznych, scen i dialogów, z którymi bez wątpienia można zetknąć się w prawdziwym życiu, przemykając między korporacyjnymi gabinetami.
Jedną z ról kreuje Wojciech Medyński, tworząc barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. „Sebastian to facet złożony z samych przeciwności: jest kreatywny zawodowo i fajtłapą prywatnie, znerwicowany i silny psychicznie jednocześnie. Szeroki wachlarz skrajnych cech charakteru powoduje wiele zabawnych sytuacji w jego życiu, a każdy widz dostrzega w Sebastianie cząstkę siebie. Dla mnie osobiście ogromnym wyzwaniem była możliwość zaprezentowania się publiczności w innym wydaniu, nie jako zły charakter" - mówi aktor.
Komediowy talent Wojciecha Medyńskiego doceniają widzowie i krytycy: „...najjaśniejszą gwiazdą spektaklu okazał się Wojtek Medyński, który ze 100% zaangażowaniem zagrał szefa reklamy i marketingu, żyjącego w bezustannym lęku przed szefową i przed swoją żoną, z którą związek musi ukrywać ze względu na politykę firmy. Jego nerwowy, cierpiący na astmę bohater najbardziej zachwycił kielecką publiczność, która kilkakrotnie przerywała spektakl brawami po niektórych jego wypowiedziach i wejściach na scenę..."- pisze Kinga Matałowska, e-vive.pl.
„Single i remiksy" to jeden z najpopularniejszych spektakli komediowych ostatnich miesięcy. Grany od jesieni 2012 roku w miastach w całej Polsce gromadzi każdorazowo komplety widowni w kilkusetosobowych salach, a bilety wielokrotnie wykupowane są już w pierwszych dniach sprzedaży. Do tej pory sztukę obejrzało blisko 25 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbędzie się jubileuszowe, setne przedstawienie.(–)
(na podstawie materiałów Teatru)
31 maja 2013
Spektakle
"Single i Remiksy"
Portrety
Olaf Lubaszenko