Najprostsze prawdy

W poświąteczną w sobotę - 30 kwietnia o godz. 16.00 - repertuar Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" wzbogaci się o kolejną propozycję dla maluchów, mianowicie sztukę współczesnej autorki, Izabeli Degórskiej pt. "Bajka o szczęściu"

Życie Staruszka i jego przyjaciół: Myszki, Kogucika i Świnki toczy się leniwie, ale pogodnie. Nastrój zmienia się wraz z wizytą dziwnego handlarza. Oferowane przez niego przedmioty kuszą bohatera tak bardzo, że sprzedaje za nie swoje zwierzęta. Radość trwa jednak krótko, zaczynają doskwierać wyrzuty sumienia, pustka i samotność. Staruszek rusza więc na poszukiwanie utraconych przyjaciół.

Ciepłe, bezpretensjonalne przedstawienie z wyraźnym morałem mądrze prowokuje do refleksji nie tylko najmłodszych widzów. W dzisiejszym świecie, w którym hasło wszystko na sprzedaż zagłusza najprostsze prawdy, właśnie o nich warto przypominać.

Miło dodać, że spektakl Ateneum jest dziesiątą realizacją "Bajki o szczęściu" na scenie zawodowej.

Nad katowicką inscenizacją pracują: reżyser, Janusz Ryl-Krystianowski, scenograf, Jacek Zagajewski i kompozytor, Rober Łuczak. W roli Staruszka – Marek Dindorf.Renata Chudecka
Materiały Teatru
28 kwietnia 2011