"Nasza klasa" doceniona za granicą

Dramat "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka znalazł się wśród najlepszych europejskich sztuk wybieranych co dwa lata przez European Theatre Convention. Poza "Naszą klasą" w zestawieniu znalazły się również inne polskie dramaty - "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej i "Nad" Mariusza Bielińskiego

Zgodnie z założeniem projektu, wybrane sztuki mają odznaczać się wysokim poziomem artystycznym oraz odzwierciedlać istotne tendencje w europejskim dramacie. Celem konkursu jest promocja europejskiego dramatu i zachęcenie teatrów do wystawiania wyróżnionych tekstów.

European Theatre Convention powstała w 1988 roku. Skupia 41 ekspertów w 24 krajach. Głownym zadaniem ETC jest wspieranie wielokulturowości, wymiany intelektualnej i artystycznej w teatrze oraz promocja europejskiego dramatu na świecie.

"Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka miała prapremierę w Teatrze Narodowym w Londynie (The National Theatre), gdzie reżyserował ją Bijan Sheibani. Polska prapremira w reżyserii Ondreja Spišaka odbyła się w Teatrze Na Woli w Warszawie.

Trwają przygotowania do kolejnych wystawień "Naszej klasy" na świecie. Najbliższe spektakle "Naszej klasy" w Teatrze Na Woli - 19, 20 i 21 stycznia 2011 roku.(-)
Materiały Teatru
21 stycznia 2011