Nie odpoczywa w wakcje

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny nie odpoczywa w wakacje, wprost przeciwnie! Spektakle muzyczne, koncerty, warsztaty, wystawy, filmy muzyczne - to propozycje na lato.

Począwszy od lata, aż do późnej jesieni, towarzyszyć będą nam "Muzyczne wakacje", "Osobowości muzyczne" oraz "Niedziela dla seniora".

W ramach tych projektów organizujemy serie darmowych warsztatów muzycznych (muzyka rozrywkowa i eksperymentalna), spotkania z artystami polskiej estrady i recitale gwiazd.

Wśród zaproszonych gości, m.in., zespół Banshee (muzyka irlandzka), Quinteto Rapido (tango argentyńskie), Marta Bizoń, Leszek Długosz oraz Piotr Machalica.

W połowie sierpnia wracamy z musicalem "Siostry Parry".

Premierowa produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego to dwie godziny rozrywki. Wzruszająca historia dwóch żydowskich sióstr Pegelman z małego, galicyjskiego miasteczka, które w poszukiwaniu lepszego życia wyjeżdżają do Ameryki. W Nowym Jorku siostry już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem. Jednak młodsza z sióstr, zdeterminowana i przebojowa Clair, chce śpiewać i zostać broadwayowską gwiazdą. Jej marzenie się spełnia. Druga, konserwatywna, zniewolona tradycją wybiera ciężką prace i życie zgodne z ortodoksyjnym wychowaniem. Wzruszająca historia przeplatana jest piosenkami (tradycyjnymi jak słynne "Bubliczki", jazzująco - swingujacymi, lirycznymi i żwawymi) śpiewanymi w języku polskim, jidisz i angielskim.

Spektakl prowokuje do przemyśleń na temat miłości, przyjaźni, tęsknoty, a nawet problemów związanych z emigracją.

Najnowszą propozycją - tym razem dla najmłodszych widzów - będzie bajka pt. "Rosnę" autorstwa Marioli Fajak-Słomińskiej.

"Rosnę" wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych widzów. To muzyczna opowieść o dzieciach, które wchodzą do nieba, zaglądają w chmury i zaglądają przez okno do mieszkania pewnej pani Widzą, że kiedy pani wychodzi, pojawiają się Anioły. Starszy Anioł uczy młodszego "zawodu", czyli tego, jak zajmować się małym dzieckiem, żeby było bezpieczne i szczęśliwe.

Co robią Anioły, kiedy dzieci nie ma? Bawią się i rozrabiają.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od pierwszego roku życia. Treść jest wielowarstwowa - najmłodsi widzowie zauważą muzykę, plastykę i zabawę, starsze dzieci podążą za fabułą, a dorośli przypomną sobie własne dzieciństwo.

"Rosnę" - premiera pierwszej bajki wyprodukowanej przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny 27 września.

Wcześniej jednak zapraszamy na wyjątkowy koncert jazzowy! Już 24 lipca, w pałacowym ogrodzie, "Przyjaciele - muzyka Jarka Śmietany".

Koncert ten, z udziałem Wojtka Karolaka (organy Hammonda), Marcina Wądołowskiego (gitary), Adama Czerwińskiego (perkusja), Darka Oleszkiewicza (kontrabas) oraz Macieja Sikały (saksofony), inauguruje cykl "Jazz w Pałacu".

W koncercie poświęconym pamięci Jarka Śmietany usłyszymy kompozycje jego autorstwa, zarejestrowanych na płycie "Friends - Music of Jarek Śmietana". Utwory te usłyszymy jednak w nowych, premierowych aranżacjach.

Przed koncertem odbędą się warsztaty muzyczne. Poprowadzi je Adam Czerwiński, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w kraju.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny to miejsce, w którym warto być!

Do zobaczenia!(-) (-)
Materiał Teatru
5 lipca 2014