Nie tylko żydowskie tradycje

Już w najbliższy weekend 7, 8 i 9 września będziemy mieli okazji zobaczyć przedstawienie kabaretowo-muzyczne przywołujące klimat przedwojennej Warszawy pt. "Dla Mnie Bomba!". A w nim - taniec, rewia, piosenki, skecze, żarty, anegdoty oraz hity najlepszych kabaretów.

W weekend 14-16 września na deskach Teatru Żydowskiego wystawiony zostanie musical "Ach! Odessa-Mama..." w reżyserii Jana Szurmieja. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki - kompozytor m. in. "Rock Opery Krzyżacy" i opery "Dzień Świra". Oprawę spektaklu tworzą dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów i turecko-kaukaskich brzmień. 

Od 21 do 23 września zapraszamy na bal na Gnojnej, czyli "Oberżę pod Złotym Rogiem" - wyjątkową okazję do wysłuchania szlagierów: "U cioci na imieninach" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą".

 W repertuarze 28, 29 i 30 września znajdzie się też kultowy już "Skrzypek na dachu", czyli dzieje Tewjego Mleczarza i jego pięciu córek na wydaniu. 

Młodszych widzów szczególnie gorąco zapraszamy 25 i 26 września na spektakl dyplomowy Joanny Grabowieckiej pt. "Akacje i cynamon. Montaże" na podstawie korespondencji i prozy Brunona Schulza. W tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin i 70 rocznicę tragicznej śmierci artysty.

Wśród wydarzeń Teatru Żydowskiego znajdzie się też coś dla dzieci w wieku 5-10 lat, a mianowicie warsztaty z okazji Rosz ha Szana, czyli żydowskiego Nowego Roku, przypadającego według kalendarza gregoriańskiego na 16-18 września br. Podczas spotkania dzieci m.in. poznają podstawowe zwroty w języku jidysz i wysłuchają barwnych opowieści o stworzeniu świata.(-)
Materiały Teatru
6 września 2012
Spektakle
Dla mnie bomba