Niebezpieczna gra, w której nie ma zwycięzców...

Studium Teatralne zaprasza 13 grudnia (czwartek) o godz. 19.00 na spektakl "Linia powrotu" w reżyserii Piotra Borowskiego.

To gra żywej, niechcianej pamięci, tocząca się w Adamie, głównej postaci spektaklu. To gra-rozmowa z samym sobą- gra o siebie.

Od najwcześniejszego dzieciństwa Adam widział siebie nie takim jakim był, ale takim jakim chciał być. Tak też go widzieli inni i sprzyjali na różny sposób temu jego widzeniu, tej jego pasji tworzenia i konfabulacji. Od wczesnej młodości fascynował się Burzą Szekspira a to za sprawą jednej z niewielu książek jaka była w jego domu. Sądził, że może wcielać się w różne postaci z tego dramatu- choć najbardziej polubił postać Ariela, lekkiego ducha będącego na usługach głównej postaci Prospera.

Ta jego wyobraźnia rzutowała na całą otaczającą go rzeczywistość oraz stwarzała powikłane i zawiłe związki rodzinne (miłość i seks z siostrą, lęk i fascynacja niepokornością drugiej, czy obwinianie się za śmierć ojca ).

Przypadek sprawił, że poznał dyrektora teatru- dramaturga, kogoś, kto dostrzegł w nim rzadki talent kreacji, przeistaczania się. Wzajemne zauroczenie sobą i jakieś ponad zmysłowe przyciąganie sprawiły, że pomiędzy nimi zrodziła się miłość. Postanowili wystawić Burzę Szekspira.

steatralne@gmail.com - www.studiumteatralne.pl

spektakl odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu "Transgresje"(-)
Materiał nadesłany
8 grudnia 2012
Spektakle
Linia powrotu
Portrety
Piotr Borowski