Niedziela w Andersenie

Teatr im. Andersena zaprasza na "Bucik Kopciuszka".

"BUCIK KOPCIUSZKA" to wariacja na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą ispiracją do powstania scenariusza spektaklu jest książką pt. "Noga w nogę" Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha. Zadaniem tego typu spektakli dla najmłodszych jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów.

Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji o tropieniu przeróżnych śladów i zostawianiu ich, np. śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu, na który się natkniemy.

Filarem przedstawienia jest zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być Tatą, może być sukienką, karetą, koniem; pudełko - pojazdem, pałacem, tronem). Nasi widzowie siedzą na scenie razem z aktorami. I choć butów w spektaklu będzie co nie miara to własne buciki będziemy musieli zostawić przed wejściem na widownię.

Bilety na wydarzenia do nabycia w kasie Teatru oraz poprzez system sprzedaży online:
www.
bilet.teatrandersena.pl

Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl(-)
Materiał Teatru
12 maja 2016
Spektakle
Bucik Kopciuszka