Niedziela w Andersenie

W niedzielę 8 marca na scenie Teatru Andersena "Zły Pan".

Autorem oryginału – książki – "Zły Pan" jest norweska pisarka Gro Dahle. Chyba po raz pierwszy w literaturze dla dzieci tak mocno i dokładnie opisano sytuację rodziny obciążonej problemem agresji. Mama, tato i Boj – syn – borykają się z problemem agresji ojca, z którego w momentach "trudnych" wychodzi "zły pan", a dokładnie "źli panowie": ten co krzyczy, ten co bije, ten co niszczy meble, ale i ten, co płacze i potem przeprasza... .Książka Gro Dahle zrobiła międzynarodową karierę, bowiem okazało się, że problem agresji w rodzinie dotyczy dzieci pod każdą szerokością geograficzną.

Lubelski spektakl "Zły pan" jest polską prapremierą, a reżyserii podjęła się Simone Thiis, norweska aktorska i reżyser, szefowa Teater Nova z Tonsberg. We współpracy ze scenografką Caroline Berg i kompozytorem Andreasem Mjosem przygotowali materiał spektaklu, który nie jest w swym temacie ani łatwy, ani miły. Ale ważny! Jak mówi sama Gro Dahle, jej książka nie jest książką, którą babcie będą kupować swoim wnukom pod choinkę. Ale ważne jest by właśnie ta książka znalazła swoje miesjce na półkach szkolnych czy osiedlowych bibliotek.

Projekt przygotowywany we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie, Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz Wydawnictwem Ene Due Rabe, wydawcą polskiej wersji książki "Zły pan" oraz innych książek Gro Dahle.

Honorowy patronat na projektem "Zły pan" objęła Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie, Rzecznik Praw Dziecka w , oraz Lubelski Kurator Oświaty.

8 marca (niedziela) 2015, godz. 16.00 / scena górna, bilet: 20zł

Bilety do kupienia w kasie teatru (wt. – pt.: godz. 8.00 – 16.00, oraz na dwie godziny przed wydarzeniem). Dostępne również poprzez system sprzedaży online: http://bilet.teatrandersena.pl/(-)
Materiał Teatru
6 marca 2015
Spektakle
Zły Pan