Niezwykła podróż do Nibylandii w innym wydaniu

Dla wszystkich, którzy znają historię Piotrusia Pana i dla widzów, którzy do Nibylandii przeniosą się po raz pierwszy, Teatr Słowackiego w Krakowie przygotowuje całkiem nową opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku, czerpiącą garściami z blasku oryginału.

W Nibylandii wszystko poszło nie tak. Piotruś, zbyt nieostrożny by przywidzieć konsekwencje swoich decyzji, dopuścił do śmierci Wendy. Porzucił swe boskie imię Pan, dorósł i opuścił Nibylandię, zostawiając ją na łasce Kapitana Haka. Teraz Hak pisze nowy rozdział w historii Wyspy. Całą opowieść trzeba naprawić, zaprosić dorosłego już Piotrusia do nowej podróży i przywrócić mu wiarę w potęgę wyobraźni. Wendy powróci a wielką rolę w opowieści odegra nowy drogocenny skarb Kapitana.

Magdalena Miklasz, autorka takich spektakli dla młodych widzów jak Łauma, czyli Czarownica, czy Kapitan Nemo, Maciej Podstawny, niezbyt dorosły autor adaptacji, oraz jednooki piracki scenograf Mirek Kaczmarek zapraszają do Nibylandii.

9 czerwca spektakl zostanie przedstawiony również dla dzieci uchodźczych z Ukrainy. Spektakl zostanie przetłumaczony na język ukraiński. Podczas tego spektaklu wszyscy Aktorzy oraz Realizatorzy będą pracować charytatywnie i dobrowolnie. Serdecznie dziękujemy firmie InPost (https://www.facebook.com/paczkomaty/ ), która sfinansuje koszt tłumaczenia na język ukraiński.

CO? Spektakl Piotruś Pan i Jakub Hak wg. J. M. Barriego
GDZIE? Scena MOS, ul Rajska 12
KIEDY? 9 czerwca o godz. 13:30Klaudia Warzecha
Dziennik Polski
9 czerwca 2022