"Novecento" zamiast "Dwojga biednych Rumunów..."

Niestety spektakl towarzyszący Letniej Scenie pt. "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", który miał się odbyć 20 sierpnia w Domu Literatury w Łodzi, ze względów niezależnych od organizatorów, został odwołany.

Zamiast wspomnianego przedstawienia, na deskach sceny Domu Literatury w Łodzi 20 sierpnia pojawi się Mateusz Olszewski z Teatru Szwalnia w Łodzi, ze swoim monodramem pt. "Novecento".

„Novecento nigdy nie zszedł ze statku, na tym statku się urodził i tu został. Przez dwadzieścia siedem lat nie postawił nogi na lądzie(...) Mówili też, że gra jakąś nieistniejącą muzykę..."

Wspaniała opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście-samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego bandu. W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania? Czy podejmie on próbę zanurzenia się czy dalej będzie pływał po powierzchni, zarówno oceanu, jak i życia?

Teatr Szwalnia z Łodzi
współpraca reżyserska: Marcin Brzozowski
występuje: Mateusz Olszewski

Data: 20 sierpnia 2014 (środa)
Godzina: 19:00
Bilety: 20/35 zł(-)
Materiał Organizatora
12 sierpnia 2014
Spektakle
Novecento