Nowi wicedyrektorzy w instytucjach kultury

Zarząd Województwa Śląskiego powołał Annę Szramę na stanowisko zastępcy dyrektora Instytucji Filmowej Silesia-Film w Katowicach oraz Tadeusza Leśniczaka na stanowisko zastępcy dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu

 Anna Szrama jest filmoznawcą. W swej karierze zawodowej była związana m.in. z działami filmowymi portali internetowych "Opcje" i "artPAPIER", współpracowała także z magazynem Kulturalnym "Opcje" w Katowicach. Była także wykładowcą na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2004 roku pracuje w Instytucji Filmowej "Silesia-Film" kierując m.in. działem kin, a następnie promocji i programowania kin.

Obecnie będzie odpowiedzialna za sprawy programowe instytucji.

Tadeusz Leśniczak odpowiadał będzie w Operze za sprawy administracyjno-techniczne. Nowy wicedyrektor jest doktorem sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki. Był śpiewakiem-solistą w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a następnie - od 1980 roku - w Operze Śląskiej w Bytomiu. Od 1990 jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Pracował także z sukcesami jako menedżer i szkoleniowiec regionalny w Commercial Union Polska.

Nowi wicedyrektorzy zostali powołani w drodze konkursu. Pracę na tym stanowisku będą wykonywać od 1 sierpnia b.r. do 31 lipca 2012.(-)
Polska Dziennik Zachodni
24 lipca 2010