Nowości w Żydowskim

W marcu w Teatrze Żydowskim czeka na nas masa nowości. Wśród nich zmiana strony internetowej i nowości repertuarowe. Dodatkowo będzie można doświadczyć obchodów 44 rocznicy Marca '68, spotkania z poezją, a także warsztatów teatralnych dla dzieci.

Najbardziej zauważalna jest zmiana strony internetowej Teatru Żydowskiego. Pod tym samym adresem podziwiać możemy nowy layout strony, dzięki któremu stała się bardziej przyjazna użytkownikom i pojawiła się na niej masa multimediów. Funkcjonalność strony jest nadal udoskonalana. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym wyglądem strony: www.teatr-zydowski.art.pl

Wśród wydarzeń repertuarowych od 2 marca na deskach teatru wystawiany będzie najnowszy spektakl Jerzego Gruzy pt. Żona Króla Leara. Czarna komedia (2, 3, 4 i 31.03). Zagrane zostaną również Lejzorek (6.03), Walizka (18.03), Między dniem a nocą. Dybuk  (16 i 17.03), Dla mnie bomba (23, 24 i 25.03) i 1666 wg Szatana w Goraju (30.03).

Poza wydarzeniami repertuarowymi 8 marca w ramach obchodów 44 rocznicy Marca 1968 roku odbędzie się projekcja filmu "Perecowicze";  27 marca zaś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się spotkanie z poezją żydowską; a 20 marca Teatr Żydowski zaprasza na spotkanie z cyklu Jest o czym pogadać Ryszarda Marka Grońskiego pt. Panowie satyrycy. Na wydarzenia 8, 20 i 27 marca wstęp wolny!

Dla dzieci Teatr Żydowski przygotował warsztaty teatralne z okazji święta Purim (5.03 - wstęp wolny!). Ponadto dwukrotnie zostanie wystawiona adaptacja jednej z najsłynniejszych bajek Braci Grimm - Królewna Śnieżka (21.03), a w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych w dniach 26-29 marca w Teatrze Żydowskim odbędą się pokazy tzw. Małych Spotkań (w tym Zwierzątka małe zwierzenia w reżyserii Pawła Passiniego i Mikrokosmos w reż. Konrada Dworakowskiego), skierowanych do dzieci, które Teatr Żydowski serdecznie rekomenduje.

Serdecznie polecamy odwiedzić Teatr Żydowski w marcu! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.(-)
Materiały Teatru
2 marca 2012