Nowy sezon będzie ciekawy

W nowym sezonie u Żeromskiego

Jak zapowiada dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego Piotr Szczerski, nowy sezon, podobnie jak miniony, będzie różnorodny. Już rozpoczęły się próby do napisanego na zamówienie kieleckiego teatru, spektaklu "Misja" Michała Buszewicza w reżyserii Eweliny Marciniak.

Sztuka oparta na prawdziwej historii polskiego weterana misji zagranicznych odnalezionego półtora roku temu w Tatrach będzie pierwszą premierą nadchodzącego sezonu. Zobaczymy w nim Martę Ścisłowicz, która widzom zapadła w pamięć jako caryca Katarzyna oraz nową twarz kieleckiej sceny, tegoroczną absolwentkę krakowskiej szkoły teatralnej Wiktorię Kulaszewską, a także gościnnie młodego, zdolnego aktora Michała Wanio.

Kolejną premierą będzie "Jakiś i Pupcze" Hanocha Levina w reżyserii Piotra Szczerskiego ze scenografią Hanny Szymczak i muzyką Zygmunta Koniecznego. W opowieści o parze najbrzydszych ludzi na świecie szukających partnerów wystąpi niemal cały zespół teatru, a tytułowe role reżyser powierzył Dawidowi Żłobińskiemu i Zuzannie Wierzbińskiej.

W grudniu natomiast rozpoczną się próby do sztuki Mateusza Pakuły, którą wyreżyseruje pochodząca z Czech Ewa Rysowa. Prapremiera zostanie wystawiona na małej scenie teatru.Luiza Buras-Sokół
Echo Dnia
29 czerwca 2013