Nowy spektakl Śląskiego Teatru Tańca

Śląski Teatr Tańca zaprasza na premierę najnowszej produkcji w choreografii Jacka Łumińskiego zatytułowanej "La, La Land". Spektakl odbędzie się 9 kwietnia 2010 roku w piątek, o godzinie 19.00 w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu.

"Jakby się dobrze spało, Gdyby tyle kolorowych myśli przez głowę nie wiało"
Kazimiera Iłłakowiczówna, Przed zaśnięciem

Spektakl inspirowany tzw. Immersive Technologies; Second Life, to trójwymiarowy wirtualny świat, wewnątrz którego użytkownicy mogą nawiązywać i rozwijać stosunki towarzyskie.

Tworząc własne alter ego i wchodząc do wirtualnego świata praktycznie jako standardowi zwykli ludzie, użytkownicy zależnie od swoich zainteresowań mogą zwiedzać świat, uczyć się języków, tańczyć na koncertach i w dyskotekach, śpiewać, itd. Second Life to świat, w którym dominuje kontakt, interakcja i kreatywność. Wpływ wszechogarniającej techniki na rzeczywistość całego społeczeństwa jest bardzo silny, daje o sobie znać m.in. w formie tzw. wyobrażonego społeczeństwa. Idea po raz pierwszy sformułowana została przez Benedict\'a Anderson\'a.

W świecie wirtualnym natura zmysłowego doświadczenia oraz ludzkich emocji zostały wystawione na próbę.Karolina Staneczek
Materiały Teatru
6 kwietnia 2010
Spektakle
La, La Land