O sile fascynacji

W najbliższy wtorek 17 stycznia o godzinie 19.00 w Teatrze Żydowskim na Placu Grzybowskim widzowie będą mieli okazję obejrzenia monodramu Jerzego Walczaka pt. "Pieśń nad pieśniami". Jerzy Walczak jest aktorem Teatru Żydowskiego od ponad trzydziestu lat. Jest także aktorem filmowym - w ostatnim filmie Agnieszki Holland pt. "W ciemności" zagrał jedną z głównych ról - Jacoba Berestyckiego - chasyda o niezachwianej wierze. Wystąpił ponadto w "Austerii" Jerzego Kawalerowicza czy "Korczaku" Andrzeja Wajdy. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze. Fanów jego talentu lub tych, którzy po zobaczeniu jego roli na ekranie chcieliby zobaczyć, jak sprawdza się w teatrze, serdecznie zapraszamy do Teatru Żydowskiego, gdzie gra w wielu przedstawieniach.

Historia o sile fascynacji, która kształtuje życie. Bohaterów sztuki poznajemy jako dzieci, które skrępowane rodzinnymi więzami nie potrafią poradzić sobie z rodzącym się między nimi uczuciem. Po wielu latach spotykają się ponownie, by odkryć na nowo wagę dziecięcej fascynacji. „Pieśń nad pieśniami” to opowieść o zagubionej treści życia, o tęsknocie za dziecięcymi marzeniami, ale także o tym, jak trudno odciąć się od swoich własnych korzeni. Spektakl jest adaptacją mało znanego opowiadania Szolema Alejchema.

Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Jerzy Derfel
Motyw muzyczny: Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Andrzej Łukasik (kontrabas)
Obsada: Jerzy Walczak

Jerzy Walczak jest aktorem Teatru Żydowskiego od ponad trzydziestu lat. Jest także aktorem filmowym – w ostatnim filmie Agnieszki Holland pt. „W ciemności” zagrał jedną z głównych ról – Jakuba Berestyckiego – chasyda o niezachwianej wierze. Wystąpił ponadto w „Austerii” Jerzego Kawalerowicza czy „Korczaku” Andrzeja Wajdy. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Czas trwania: 1h bez (przerwy)
Bilety: stolik 40zł, rząd 30zł

Oficjalna strona Teatru Żydowskiego:
http://www.teatr-zydowski.art.pl/
Fanpage na Facebooku:
http://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich(-)
Materiały Teatru
17 stycznia 2012