O spektaklu ...

Młody austriacki dramatopisarz, reżyser i aktor, Volker Schmidt, diagnozuje kryzys rodziny, który sprzyja uczuciom osamotnienia i utraty bezpieczeństwa, wypacza obraz świata wprowadzając wrażenie bezładu i dysharmonii.

Autor zwraca uwagę na powierzchowność kontaktów międzyludzkich i instrumentalne traktowanie siebie nawzajem, co w rezultacie skutkuje poczuciem bezsensu i utraty celu życia. W bogatym społeczeństwie postindustrialnym, gdzie materialne potrzeby są zaspokojone, żyje się wygodnie, tyle że w uczuciowej pustce.

Od lat trwa małżeński kryzys związku Anny i Manfreda. Kobieta, nękana poczuciem winy za śmierć syna, coraz głębiej pogrąża się w depresji; mężczyzna, wzięty ginekolog, nie stroni od romansów z pacjentkami. W atmosferze narastającej obcości i hipokryzji rodziców dorasta kilkunastoletnia Lina. Na tej samej ulicy mieszka Franciszka, atrakcyjna rozwódka, matka 15 letniego Tomka, którego wychowuje "po partnersku", nie ukrywając przed chłopcem zawirowań związanych z kolejnymi mężczyznami jej życia.

Przedwcześnie dojrzały nastolatek ma obsesję śmierci, nie stroni od ekstremalnych doświadczeń, nawet gdy trącą perwersją. Jest jeszcze Albert, pożeracz damskich serc, obecnie zauroczony Franciszką, do niedawna kochanką Manfreda. W gronie tych sześciorga postaci zapętla się akcja i narasta konflikt.

Czy zwyczajowa ucieczka rowerem w plener przyniesie ukojenie i pomoże rozwiązać nabrzmiałe problemy?(-)
Materiały Teatru
6 marca 2009
Spektakle
Rowerzyści