O spektaklu...

7 maja 2013 r. (wtorek) o godz. 13.00 w Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się próba medialną spektaklu Shitz w reż. Marka Pasiecznego. Premiera spektaklu odbędzie się 10 maja 2013 r. Spektakl jest koprodukcją Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka i fundacji Art-Eriae.

Mieszanka satyry i komedii, w której krewnych przedstawiono jako zło konieczne. Izraelski dramatopisarz w groteskowy sposób portretuje życie żydowskiej rodziny. Ferenc wyceniając wartość córki, próbuje za wszelką cenę wydać ją za mąż. Pojawienie się narzeczonego to początek walki między młodymi a starymi. Majątek i władza, a nie rodzinne więzi, określają sposób ich życia. Hanoch Levin bawi się stereotypami. Dla Szyca człowiek to towar. Stoi za nim banknot o określonym nominale.

Hanoch Levin jest autorem kabaretów, opowiadań, piosenek, wierszy i książek dla dzieci oraz dramatów, takich jak: Jakub i Leidenthal, Krum, Męki Hioba, Requiem czy Śniący chłopiec. W swojej twórczości odwoływał się do tradycji i literatury żydowskiej, a także dramatu i teatru Samuela Becketta, Eugenia Ionesco oraz Antoniego Artauda.(-)
Materiał Teatru
27 kwietnia 2013
Spektakle
Shitz