O spektaklu...

Klasyczna baśń znanego rosyjskiego dramaturga to ciepła, pogodna opowieść o matczynej miłości, o odważnym dążeniu do upragnionego celu i sile prawdziwej przyjaźni, dzięki której udaje się zwyciężyć przeciwności i pokonać zło.

Tytułowi klonowi bracia to mali chłopcy, którzy uciekli z domu w poszukiwaniu rycerskich przygód, ale Baba Jaga zamieniła ich w drzewa. Wasylisa szuka synów po całym świecie, bo dotrzeć w końcu do chatki na kurzych stopkach. W zamian za obietnicę uwolnienia chłopców zgadza się na służbę u czarownicy. Szybko zyskuje sympatię zwierząt ; Niedźwiedzia, kota Mruczysława i psa Brysia ; które od tej chwili pomagają Wasylisie w wypełnianiu karkołomnych rozkazów Baby-Jagi. Czarownica nie ma jednak najmniejszego zamiaru spełnić przyrzeczenia... W jaki sposób uda się ją przechytrzyć przekonamy się oglądając spektakl; w każdym razie droga do szczęśliwego finału nie będzie łatwa.

Klonowi bracia to drugie przedstawienie (po Dokąd pędzisz, koniku?) wyreżyserowane na scenie Ateneum przez młodego aktora naszego teatru, Jacka Popławskiego.

Zrealizowane w konwencji lalkowej korzysta też z żywego planu, a zapraszamy na nie przede wszystkim najmłodszych widzów.(-)
Materiały Teatru
9 listopada 2009
Spektakle
Klonowi bracia