O starości niekonwencjonalnie

Podczas czytania tej linijki tekstu postarzałeś się o kilka sekund. Ale nie przejmuj się – bohaterka komedii egzystencjalnej HAPPY BIRTHDAY! Victora Lanoux kończy właśnie 90 lat i bardzo możliwe, że jest bardziej szalona od Ciebie.

 Nie zgadniesz, gdzie Antonia Guerrero trzyma ręczniki, dlaczego przez dwa dni nie wychodziła z domu i w kim postanowiła się zakochać. Dzięki utracie pamięci i pogorszeniu słuchu 90-letnia pani przemienia się w anarchistkę, która robi co chce. A teraz wyobraź sobie, że jest to Twoja babcia lub mama, i za chwilę ma przyjść z wizytą burmistrz!

Jeśli jesteś wnukiem, to może dasz radę podążyć ścieżką absurdu razem z babcią. Jeśli jesteś jej dorosłym dzieckiem, to może będziesz rozpaczliwie bronić się przed starością. Tak czy inaczej konfrontacja z babcią uświadomi Ci, co masz w środku.

Na sztukę w reżyserii Piotra Szczerskiego zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się zmarszczek – zwłaszcza tych najpiękniejszych – od myślenia i od śmiechu.

Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach, premiera 17 listopada, Victor Lanoux „Happy Birthday!" (w oryginale "Ritournelle"), przekład Barbara Grzegorzewska, reżyseria Piotr Szczerski, scenografia i kostiumy Dorota Wijas

Obsada:

BABKA – Mirosława Krajewska (gościnnie)/ Ewa Józefczyk

MATKA – Beata Wojciechowska

WNUK – Andrzej Plata

SKRZYPEK – Andrzej Cempura

BURMISTRZ – Marcin Brykczyński(-)
Materiał Teatru
17 listopada 2012
Spektakle
Happy Birthday
Portrety
Piotr Szczerski