Obustronni Ludzie w Galerii Funky

Grupa teatralno-kabaretowa Obustronni Ludzie w składzie: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik, zaprasza 25 marca (poniedziałek) do Galerii Funky, Plac Zbawiciela 2, godz. 20:00 na spektakl "Karol i Helena".

"Karol i Helena" to perypetie młodego małżeństwa z dzieckiem pokazane w krzywym zwierciadle. Teksty, które tworzą ten program były częściowo realizowane na zamówienie "Akademii Rozrywki" 3 Programu Polskiego Radia. Wciąż powstają nowe odcinki. Niektóre zyskały wiernych fanów wśród radiosłuchaczy i powtarzane są wiele razy.

Występują: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik

Teksty: Mateusz Grydlik, Magdalena Karel i Dominika Krzywotulska-Grydlik

O Obustronnych Ludziach

Od 75 lat konsekwentnie podążamy ścieżką morderczych ćwiczeń i ascetycznych wyrzeczeń. Podczas niedawnej sesji medytacyjnej, kiedy lewitując, poddawaliśmy się kontrolowanej śmierci klinicznej, została nam objawiona nowa droga: Oto zamiast niezrozumiałych misteriów z użyciem brzozowych witek, będziemy opowiadać historię zwykłych ludzi. Było to wielkim wstrząsem dla całego naszego Ośrodka Zbędnych Praktyk Scenicznych w Lubartowie. Ale nasz Mistrz Karel Krzywogryka rzekł: Nie lękajcie się kroczyć nowym gościńcem. Lecz najpierw połknijcie swoje trzcinowe palcaty. By nie zapomnieć o dyscyplinie i naszej tajemnej nauce. Przyjechaliśmy zatem do Stolicy, by zbierać relacje zwykłych jedermannów z torbami foliowymi w ręku. Rozmówców było tak wielu, że wkrótce, zewsząd otoczeni, przywarliśmy do siebie plecami. Stąd też nasza nazwa "Obustronni Ludzie". Zaś kosmiczne relacje przechodniów i ich apokaliptyczne doświadczenia stały się podstawą do spektaklu "Karol i Helena".

Nazwa "Obustronni Ludzie" skłania do refleksji. Nie wszystko w naszym życiu jest oczywiste. Ludzie mają swoje jasne i ciemne strony; zdarzenia mogą mieć różne interpretacje. A każdy kij ma przynajmniej dwa końce.(-) (-)
Materiał Organizatora
23 marca 2013
Spektakle
Karol i Helena