Od 1 września nowy dyrektor w Masce

Rozpoczynający się we wrześniu nowy sezon teatralny zespół Maski powita z nowym zapałem do pracy i nowym dyrektorem artystycznym. W wyniku konkursu został nim Jacek Popławski - aktor i reżyser teatralny, od wielu lat związany ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum. To właśnie jemu po wysłuchaniu wszystkich kandydatów komisja konkursowa postanowiła powierzyć artystyczne stery teatru.

Jacek Popławski zamierza postawić na "teatr wrażliwy i uważny". Choć dyrektorem artystycznym teatru zostanie oficjalnie od września, nie jest w teatrze przy Mickiewicza osobą nieznaną. To w Masce stawiał swoje pierwsze kroki na scenie po skończeniu szkoły teatralnej i był z nią związany do 2004 roku. Na deskach Maski przygotował pierwszy spektakl w swojej reżyserii ("Dzikie łabędzie", premiera marzec 2004).

Jaka będzie Maska pod artystycznymi rządami Jacka Popławskiego? Witając go z radością ponownie w swoim gronie, mamy nadzieję, że fascynująca, ważna i inspirująca zarówno dla widzów, jak i zespołu teatru i współpracujących z nią twórców.

Jacek Popławski - absolwent PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu, w latach 2002-2004 aktor-lalkarz w Teatrze Maska w Rzeszowie, od 2004 roku aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Reżyser teatralny (spektakle w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Śląskim Teatrze Lalki i Aktora "Ateneum" i Teatrze Ptak). W 2009 ukończył podyplomowe studia menadżerów kultury w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W październiku 2015 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od września 2016 dyrektor artystyczny Teatru Maska w Rzeszowie.(-) (-)
Materiał Teatru
25 sierpnia 2016
Portrety
Jacek Popławski