Od piątku Jekyll&Hyde

W Teatrze Muzycznym trwają intensywne przygotowania do musicalu, który zdaniem Sebastiana Gonciarza, reżysera, ma charakter thrillera.

Teatr Muzyczny na potrzeby tego przedsięwzięcia wzbogacił się o scenę obrotową, co podnosi jego możliwości techniczne. Z konieczności trzeba było zakupić nowe nagłośnienie i oświetlenie. Teatr Muzyczny otrzymał zgodę właścicieli praw do musicalu "Jekyll&Hyde" na przygotowanie własnej inscenizacji, zachowując całość partytury Franka Wildhorna, o której Piotr Deptuch, kierownik muzyczny poznańskiej realizacji, mówi, że jest "świadomie eklektyczna".

- Obok piosenek mamy w tym musicalu sceny dramatyczne i dialogi. Zależało nam wspólnie z reżyserem, aby rozmowy bohaterów ilustrowała muzyka, która oddawałaby lub podkreślała ich emocje i klimat - opowiadał podczas konferencji prasowej dyrygent. - Każda sytuacja sceniczna ma inny charakter muzyczny i to jest dla realizatorów nie lada wyzwanie. W spektaklu zobaczymy artystów Teatru Muzycznego i gości, którzy wygrali role w castingu.

"Jekyll&Hyde"

Teatr Muzyczny

10 października, godzina 19,

11 października godzina 18

bilety: 80 - 120 zł»sdr
Polska Głos Wielkopolski
9 października 2014