Opowieść o Wenecji, jakiej nie znamy

Wszyscy ci, którzy są wrażliwi na piękno architektury, i ci, którzy doceniają kulturę Włoch - kolebki epoki Renesansu i miejsca niezwykle ważnego w dziejach zachodnioeuropejskiej cywilizacji oraz innych pereł europejskiej kultury - mogą być zadowoleni! "Paradiso" Adama Szczucińskiego wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom.

"Paradiso" Adama Szczucińskiego nie jest zwykłą książką. To zbiór kilkunastu szkiców podróżnych w wykonaniu Adama Szczucińskiego, które mają na celu ukazanie - z punktu widzenia wędrowca - piękna takich metropolii i mniejszych miast ważnych dla tradycji i kultury Europy, jak: Rzym, Paryż czy Monterchi.

Wyjątkowym miejscem dla autora jest Wenecja, po której wędruje śladami twórczości swojego ulubionego poety - Józefa Brodskiego. Podróż po Europie wykonana przez Szczucińskiego pozwoliła na stworzenie przepełnionego artyzmem, ulotnego obrazu historii ludzkiej cywilizacji, wydobywając z niej nieoczywiste i niewidoczne na pierwszy rzut oka piękno.

Ważną rolę w twórczości autora odgrywają ludzie, bowiem piękno miasta to nie tylko strzeliste wieże kościołów i wypełnione freskami wnętrza bazylik - to także barwne historie mieszkańców, których życie jest ważną cząstką każdego miasta.

Adam Szczuciński to zapalony eseista i felietonista, miłośnik kultury renesansowej i kultury w ogóle. Poza "Paradiso" Adam Szczuciński zasłynął pozycją "Włoskie miniatury", która pokazuje, że największą pasją autora jest włoska kultura.(-) (-)
Materiał Wydawnictwa
2 września 2022
Książki
Paradiso