Oswajanie strachu

W dniach 20 – 26 listopada 2015r. zapraszamy na 13. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, jeden z najważniejszych na Dolnym Śląsku festiwali teatralnych, organizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Fanaberie to przegląd spektakli, wyselekcjonowanych wedle ściśle dobranego klucza tematycznego. Temat co roku jest inny – odpowiadający współczesnym trendom i reagujący na to, o czym głośno było w teatrze w danym sezonie, jakie zjawiska twórcy uznali za najważniejsze i najciekawsze, co ich szczególnie zainteresowało.

Tematem tegorocznej edycji festiwalu będzie STRACH.

Postawimy pytania:
Czego się boi człowiek u progu XXI wieku?
Przerażają nas horrory i trupy chowające się w szafie, a może bardziej postępująca cywilizacja?
Czy strach może być atrakcyjny?
Czy na pewno boimy się tego, czego powinniśmy?

Przedstawimy spektakle z gatunku klasycznego horroru, groteski makabrycznej, baśni,  teatru absurdu i koncerty „pełne grozy".

Na wałbrzyskiej scenie zagoszczą spektakle nagradzane na najważniejszych polskich festiwalach i aktorskie gwiazdy. Jesteśmy przekonani, że w ciągu siedmiu festiwalowych wieczorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatniego dnia publiczność wręczy swoją nagrodę – Fanaberię Publiczności.

Fanaberiom towarzyszy wiele wydarzeń okołofestiwalowych. Codziennie zapraszamy widzów na moderowane dyskusje z twórcami w Klubie Festiwalowym. Urządzimy Straszne Disco, wyjdziemy na miasto w Zombie Walk zabierzemy na nocną przechadzkę po Teatrze w ramach akcji Przyjdź jeśli się nie boisz! Zaprezentujemy Gabinet Strachu. Będziemy też oswajać strach poprzez dyskusję , a w Strasznym Kinie oglądać najgorszy horror świata. Dodatkowo w czasie festiwalu będzie działał Punkt Poboru Strachu, w którym gromadzić będziemy lęki wałbrzyszan 2015, by na koniec umieścić je w Kapsule Strachu i zakopać.
13. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne: dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Fanaberiom towarzyszy:
10. Wałbrzyski Pomost Teatralny
14. Wałbrzyska Scena Festiwalu „WROSTJA". Współfinansowane przez: Miasto Wałbrzych
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu(-) (-)
Materiał organizatora
5 listopada 2015