Pierwszy polski teatr rysunkowy powstaje w Toruniu

Paweł Jaworski otwiera pierwszy rysunkowy teatr w Polsce. Premierowy spektakl "Bez pracy nie ma kołaczy" to groteska. Pełno tu charakterystycznego dla Pawła Jaworskiego absurdalnego humoru, znanego choćby z programów współtworzonej przez niego Kompanii Satyrycznej M3.

Pewien mężczyzna przypadkowo trafia z Islandii do nieznanego sobie kraju. Chce zmienić dotychczasowe życie i postanawia znaleźć tu pracę. Podczas 40 minut przedstawienia czeka nas nieustające pasmo niespodzianek i dowcipów przy muzyce na żywo, o którą zadba DJ Chmielix. Historia rozegra się na 2,5-metrowej scenie z udziałem wyrysowanych wcześniej postaci. Paweł Jaworski zaprosił do współpracy aktora lalkarza Damiana Dorosza, rzecznika prasowego UMK (który też tworzył kiedyś Kompanię M3) Marcina Czyzniewskiego oraz animatora kultury Łukasza Trzaskę. - Zaczęło się od mojej córki. Myślałem o teatrzyku dla niej. Stwierdziłem, że mógłbym to zrobić w większej wersji dla dorosłych - mówi Paweł Jaworski. - I oto jest.

Premiera odbędzie się we wtorek, 18 grudnia, o godz. 19.30 w klubokawiarni "Dwa Światy" przy ul. Ducha Świętego 10/12. Wstęp wolny.Tomasz Bielicki
Nowości
17 grudnia 2012