Piosenka poetycka na scenie

Wielki admirator Jacka Kaczmarskiego, śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje widzom wieczór pieśni barda poświęconych polskim obrazom. Spektakl Teatru Ateneum w Warszawie „Jacek Kaczmarski – lekcja historii" będzie gratką nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce". Premiera 22 listopada 2014.

Jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej – Jacek Kaczmarski – nie żyje już od dziesięciu lat... Jego niezwykły, zachrypnięty głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo. Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkorgiem kolegów wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych polskim obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii" to zatem spektakl nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce".

 (-) (-)
Materiał Teatru
22 listopada 2014
Portrety
Jacek Kaczmarski