Piotr Beczała na Jubileusz

10 marca o godz. 19.00 na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wystąpi Piotr Beczała. Ostatni raz warszawska publiczność artystę usłyszeć mogła w 2012 roku, podczas koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia pracy artystycznej.

Jest jednym z najbardziej uznanych tenorów lirycznych naszych czasów. Ceniony przez publiczność i krytyków za piękny głos oraz silne zaangażowanie w kreację postaci, jest stałym gościem najważniejszych scen operowych świata w Monachium, Wiedniu, Mediolanie czy Nowym Jorku. Wykonuje także wiele dzieł repertuaru wokalnego i orkiestrowego z najbardziej zasłużonymi zespołami i dyrygentami na świecie.

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wystąpił w roli Księcia Mantui w "Rigoletcie" (1997) oraz Sir Edgaro di Ravenswood w "Łucji z Lammermooru" (2008). Tu także pięć lat temu świętował 20-lecie kariery scenicznej. 10 marca powraca na warszawską scenę, by podczas recitalu z akompaniamentem fortepianowym Helmuta Deutscha wykonać utwory: Roberta Schumanna, Richarda Straussa, Siergieja Rachmaninowa i Mieczysława Karłowicza.(-) (-)
Materiał Opery
4 marca 2017
Portrety
Piotr Beczała