Plany na rozpoczęcie sezonu 2011/2012

Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol zakończył sezon 22 czerwca koncertem przeciw przemocy "Agresję miłością". Ma już jednak szerokie plany na przyszłość

Kolejny sezon teatr rozpocznie w ostatni weekend sierpnia spektaklem "Dżob", a później Festiwalem Małej Sceny, który odbędzie się w dniach Europejskiego Kongresu Kultury 8-10 września 2011. Pokaże wtedy trzy przedstawienia: „rzecze Budda Chinaski”, „Mury Hebronu” i „Mdłość, Mniezłość, Miłość”.

Urlopy aktorów i ekipy technicznej zakończą się w tym roku wcześniej. Od połowy sierpnia trwać już będą próby do najnowszej premiery - Wojciech Kościelniak zaadaptował i wyreżyseruje „Frankensteina” na motywach powieści Mary Shelley. Muzykę do spektaklu napisał Piotr Dziubek, teksty piosenek Rafał Dziwisz, choreografia będzie dziełem Beaty Owczarek i Janusza Skubaczkowskiego, scenografię projektuje Damian Styrna – czyli autorzy realizowanego w Capitolu dwa lata temu „Idioty”, a także sukcesu obsypanej wyróżnieniami „Lalki”. Premiera planowana jest na 19 listopada 2011 a odbędzie się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.  

Kontrakt Konrada Imieli, dyrektora naczelnego i artystycznego teatru został w czerwcu przedłużony do 2016 roku. Od nowego sezonu etaty w Capitolu otrzymali: Emose Uhunmwangho ("Hair", "Ścigając zło", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"), Ewa Szlempo (tegoroczna absolwentka Studium Musicalowego Capitol, laureatka Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 31. PPA - wyróżniona ex aequo z Mają Kleszcz; występuje też w spektaklu „Ścigając zło”) oraz Adrian Kąca (Claude Bukowski w "Hair" i Strach na Wróble w "Czarnoksiężniku"). 

Przy trwającej przebudowie i braku własnej siedziby (rozpoczęła się przebudowa Dużej Sceny, trwają obecnie bardzo zaawansowane roboty rozbiórkowe), Capitol nadal korzystać będzie z gościnności innych wrocławskich scen, a także wspomnianego Centrum przy Hali Stulecia.  (-)
Materiały Teatru
9 lipca 2011