Po czytaniu koncert

Zapraszamy na czytanie performatywne "Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Boleśmian – Samozwańczy rok Leśmiana.

Nieobecna dotąd w repertuarach polskich teatrów baśń Leśmiana zostanie ukazana w nowoczesnej wersji – scenografię stworzą ilustracje i animacje narysowane przez Mariusza Wolańskiego, muzykę skomponowaną specjalnie na tę okazję zagra na żywo zespół Lautari.

reżyseria: Bartosz Turzyński
scenografia: Mariusz Wolański, Sara Sulej
występują m.in.: Adam Mortas, Krzysztof Pyziak, Sławomir Sulej, Marcin „Zorak" Szymański, Bartosz Turzyński

Po czytaniu zapraszamy na koncert zespołu Lautari, który zagra materiał z nowego projektu Dżezbandyta.

Dżezbandyta - znani też jako BandaHarasyma albo Lautari czyli złodzieje starychmelodii! Tym razem w „niebezpiecznym związku" z transową muzyką polskiego interioru. Wyrośli na powojennych zgliszczach, jako szabrownicy, kanciarze i muzykanci. W czasach gdy wiejskie kapele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom weselników - poszerzyły instrumentarium o nowoczesny „saksefon", basówkę, i dżaz. Jako uczestnicy wielu dansingów, szemranych potańców na dechach, wiejskich zabaw i wesel, nie stracili niczego z dawnego stylu grania pod nogę, do tańca! Kradną wiejską muzykę z zakurzonych archiwów, zamkniętych banków, piwnic niepamięci. Oddają tę muzykę potrzebującym, bo jak sami mówią: „Odchodzą stare tradycje, przemijają dawne kultury, lecz nie mijają problemy z którymi musi mierzyć się człowiek. Muzyka to najlepsza pomoc w trudnych przejściach, a muzykant mimo, że szarlatan i kanciarz to najlepszy w labiryntach duszy przewodnik!"

Propozycja dla widzów 13+.
10 grudnia / sobota / godz. 16.00 / Duża Sala / Więckowskiego 15 / wstęp wolny / wydarzenie na fb.Aleksandra Dudek
Materiał Teatru
6 grudnia 2016