Po raz pierwszy na scenie Opery!

Opera Śląska serdecznie zaprasza na pierwszą bytomską prezentację widowiska tanecznego "The Beatles & Queen", do ponadczasowej muzyki dwóch legendarnych zespołów. Prapremiera widowiska powstałego w koprodukcji z Gliwickim Teatrem Muzycznym odbyła się 23 września br. na scenie GTM.

Dwa muzyczne żywioły! Dwie legendy! Dwie ikony wyrastające ponad swoją epokę! Artystyczny fenomen na firmamencie muzycznego świata – The Beatles i Queen – dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej!

To o nich opowieść. Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – She Loves You, Yesterday, Let It Be, All You Need is Love, Imagine z jednej oraz A Kind of Magic, We Will Rock You, We Are the Champions, The Show Must Go On czy The Miracle z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej. Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. W przedstawieniu wykorzystano oryginalne nagrania zespołów The Beatles i Queen.

Serdecznie zapraszamy!
Spektakle odbędą się 26 i 27 grudnia o godz. 18.00 (bilety w cenach 40-55 zł) oraz 5 i 6 stycznia (15-40zł), także o godz. 18.00.
Informacje i rezerwacje miejsc: Kasa biletowa Opery Śląskiej – tel. 32/39 66 815; 39 66 877.(-)
Materiały Opery
22 grudnia 2011