Pobudzimy zmysły maluchów

Teatr Miejski w Gliwicach otwiera swe podwoje dla maluchów! I to nie kilkuletnich teatromanów, ale niemowlaków! W gliwickim przybytku Muzy Melpomeny w lutym ruszają warsztaty przygotowane z myślą o grupie wiekowej 6 do 24 miesiące. Dzieci będą w nich uczestniczyły wspólnie z opiekunami. To ewenement na skalę województwa.

- Podczas spotkań pobudzimy zmysły maluchów, wspólnie się poruszamy, wypowiemy pierwsze słowa. Oswoimy najmłodszych z przestrzenią teatru – zdradza Agnieszka Skowronek, rzecznik prasowy Teatru Miejskiego w Gliwicach. - Zajęcia poprzedzą pierwszy w naszym teatrze spektakl dla najnajów. Premiera „ Powitania", w reżyserii Bartosza Kurowskiego zaplanowana jest na maj 2019 roku – dodaje.

Pomysłodawcą i zarazem prowadzącym warsztaty jest wspomniany tu już Bartosz Kurowski, pedagog i reżyser (m.in. spektaklu „W kole", który znajduje się w repertuarze gliwickiego teatru). Jest on także autorem cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów „Nie dokazuj!".

Cykl zajęć dla maluszków zostanie zainaugurowany 17 lutego 2019 roku warsztatami „Pierwszy uśmiech". Kolejne artystyczne spotkanie dla najmłodszych pt. „Pierwsze kroki zaplanowano na 17 marca", a następne zajęcia - „Pierwsze słowo" – odbędą się 14 kwietnia.

Czas trwania warsztatów to około 50 minut. Odbywają się one w bezpiecznej przestrzeni Sceny Mikro przy Nowym Świecie (wejście od ulicy Opawskiej). Podczas warsztatów obowiązuje wygodny strój, który może ulec zabrudzeniu. Organizatorzy zwracają także uwagę na to, że ze względu na formę i przebieg warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem.

Koszt biletów to 20 zł w przypadku zarówno dziecka, jak i dorosłego. Obowiązuje rezerwacja miejsc, a zapisać się można w Biurze Obsługi Widzów. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00, tel. 32 230 49 68, email: bow@teatr.gliwice.plMagdalena Mikrut-Majeranek
Dziennik Teatralny Katowice
21 stycznia 2019