Początek Teatrów Ogródkowych

15 lipca w piątek startuje 5. edycja Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Na inaugurację wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore

Tymi oto słowami do uczestnictwa w CHTO zachęca Naczelny Ogrodnik, Sergiusz Brożek: 

"Wieża nam pozieleniała! Pięć lat podlewania wyborną sztuką teatru i mamy pięć listków, a następne jak widać tuż tuż. Choć sezon piąty to przede wszystkim siedem teatralnych spektakli piątkowych oraz trzy sierpniowe sobotnie spektakle dla dzieci, to już 15 lipca NIEMEN – inauguracja czyli zjawiskowy głos Grażyny Łobaszewskiej i koncertowe brzmienie zespołu Ajagore! Zaprosiliśmy w tym roku z kolejnymi spektaklami teatry wypróbowane już w naszej formule sztygarkowej: Teatr Montownia (niezawodny Rafał Rutkowski!) i Teatr Konsekwentny (spotęgowany Tomasz Jachimek!). Za to po raz pierwszy zobaczymy Stowarzyszenie Teatralne Badów (w smakowitej reżyserii Piotra Bikonta), legendarny Teatr 8 Dnia, a także (na „Ławeczce”) Piotra Cyrwusa.  Teatralny początek to 22 lipca (sic!) Teatr 8 Dnia z Poznania i ich jak zawsze aktualny – choć to i śmieszno i straszno – spektakl „Paranoicy i pszczelarze”. Finał to z kolei Villqist-day, czyli autorski dzień chorzowianina Ingmara Villqista: spektakl „Taka fajna dziewczyna jak ty” Teatru Polskiego z Bielska-Białej (m.in. Anna Guzik!) oraz seans przedpremierowy zrealizowanego wspólnie przez Adama Sikorę i Ingmara Villqista znakomitego i nagradzanego filmu „Ewa”. A wszystko to niezawodnie opisze piórem ogrodniczek-ochotniczek (zaś co piontek, 7 razy!) nasz miodowo-sepiowy „Sztajgerowy Cajtung”. Dzięki Miastu Chorzów, Stowarzyszeniu SZTYG.art i Sztygarce ten piąty sezon się staje, więc do zobaczenia! I to pod zieloną wieżą! "

O piątkowym recitalu:

Czesław Niemen powiedział o Łobaszewskiej: „Grażyna posiada odpowiednią wrażliwość do interpretowania mojej twórczości”. Podczas koncertu „Dziwny jest” artystka wraz z zespołem Ajagore zaprezentuje nie tylko największe przeboje Niemena w nowych, odkrywczych aranżacjach, ale również evergreeny z własnego repertuaru („Czas nas uczy pogody” i inne). Niezwykły wokal Grażyny Łobaszewskiej pozwoli słuchaczom przenieść się w klimat czasu Akwarel, muzycy z Ajagore stworzą wspaniałą oprawę dla niezapomnianego koncertu. Będzie nastrojowo, lirycznie i wzruszająco. 

Niemen – "Dziwny jest…"
koncert Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore (Gdańsk & Tczew)
Grażyna Łobaszewska – śpiew
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

Scena główna w Magazynie Ciekłego Powietrza
Bilety w cenie 25 złotych do kupienia w recepcji Sztygarki(-)
Materiały Organizatorów
13 lipca 2011