Początek września w teatrze

Letni cykl projekcji przedwojennych filmów muzycznych. Seanse odbywają się co czwartek o godz. 21 i wyświetlane są w okresie od 3 lipca do 11 września w ogrodzie siedziby Teatru przy ulicy Żeglarskiej 8.

4 września obejrzymy „Piętro wyżej" z 1937 roku w reżyserii Leona Trystana. To zabawna komedia o kłótni między właścicielem i lokatorem kamiennicy, w której nie brakuje także wątku miłosnego.
Hipolit Pączek, właściciel kamiennicy i Henryk Pączek, jeden z jego lokatorów, czują do siebie wzajemną niechęć. Spór pogłębia przyjazd siostrzenicy Hipolita – ślicznej panny Lodzi, w której zakochuje się Henryk. Przypadkowe spotkanie młodych rozpoczyna serię zabawnych nieporozumień.
Na ekranie plejada gwiazd, a wśród nich Eugeniusz Bodo, Józef Orwid, Helena Ossówna.

Narodowe Czytanie „Trylogii"
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny włącza się w akcję Narodowego Czytania „Trylogii" Henryka Sienkiewicza. To ogólnopolskie przedsięwzięcie zainicjowane zostało w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
6 września na godzinę 12:00 do Pałacu Dąmbskich zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania „Potopu"! Wystarczy wybrać swój ulubiony fragment powieści i wysłać zgłoszenie na adres promocja@teatrmuzyczny.torun.pl lub zadzwonić pod numer 56 652 15 62. Swój udział potwierdzili już toruńscy przedsiębiorcy i urzędnicy, a także aktorzy i pracownicy Teatru. Czytać Sienkiewicza będą między innymi Marszałek Piotr Całbecki, muzyk Zbigniew Krzywański oraz Dyrektor Teatru Anna Wołek.
Planowanym miejscem wydarzenia jest ogród Pałacu Dąmbskich. W razie niepogody Narodowe Czytanie odbędzie się w Sali Złotej Pałacu.

Jubileuszowy koncert L.A.Trio
7 września o godzinie 18:00 w Pałacu Dąmbskich kolejna gratka dla miłośników jazzu. Zapraszamy na koncert L.A.Trio – zespołu, który gra muzykę w klimacie charakterystycznym dla Zachodniego Wybrzeża USA. Nienagannie elegancką, klarowną, relaksująco-swingującą, unoszącą w sobie zapach promenad nadmorskich i dyskretny urok luksusowych nocnych klubów „Miasta Aniołów". Liderem tria jest Bogdan Hołownia – wybitny pianista, ceniony w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu. Na kontrabasie towarzyszy mu Andrzej „Bruner" Gulczyński, niegdyś basista legendarnej „Nocnej Zmiany Bluesa". Obecnie prowadzi własny kwartet jazzowy „Brunerschaft". Perkusistą jest Józef Eliasz, jeden z czołowych polskich perkusistów jazzowych. Podczas koncertu muzycy wykonują polskie przeboje ostatnich kilkudziesięciu lat takie jak „Ada to nie wypada", „Sex appeal" czy „Groszki i róże" w zupełnie nowych aranżacjach.
Wrześniowym koncertem muzycy i zgromadzona w Pałacu Dąmbskich publiczność świętować będą 20-lecie istnienia zespołu. Na scenie zobaczymy także zaproszonych gości: Marcina Gawdzisa, Janusza Szroma, Güntera Wehingera oraz Adama Wendta.

Występują:
Bogdan Hołownia - fortepian
Andrzej „Bruner" Gulczyński - kontrabas
Józef Eliasz – perkusja

Gościnnie:
Marcin Gawdzis, Janusz Szrom, Günter Wehinger, Adam Wendt
Data występu: 07.09.2014 godzina 18:00 (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, ul. Żeglarska 8)
Czas trwania: ok 120 min. (w tym 15-sto minutowa przerwa)
Ceny biletów: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

Zapraszamy do Teatru!(-)
Materiał Teatru
2 września 2014