Poczekalnia teatru mobilnego

Teatr Scena Poczekalnia powstał w 2007 roku w Kaliszu. Jego nazwa wzięła się od poczekalni dworca PKS, gdzie Teatr zaprezentował swój pierwszy spektakl - „Ławeczkę" Aleksandra Gelmana.

Scena Poczekalnia powołana do życia przez Izabelę Noszczyk i Sebastiana Nowickiego jest teatrem prywatnym, zawodowym. Teatr ma na koncie trzy premiery: „Ławeczkę" Aleksandra Gelmana, monodram „Shirley Valentine" Willego Rusella, oraz „Związek otwarty" Dario Fo. Scena Poczekalnia skupia wokół siebie pasjonatów tworzenia.

Spektakle teatru to synteza aktora, słowa, ruchu, rekwizytu, przestrzeni i muzyki, w której każdy z tych elementów jest równie ważny. To teatr bez zbędnych środków i niepotrzebnego przepychu, spójny w swojej stylistyce, którego podstawowym założeniem jest pobudzanie i uwalnianie wyobraźni widzów, nawiązywanie z nimi dialogu poprzez ukazanie relacji damsko-męskich w otaczającej nas rzeczywistości.

Scena Poczekalnia nie posiada własnej siedziby, swoje spektakle prezentuje na terenie całej Polski realizując ideę „teatru mobilnego"...Sebastian Nowicki
Materiał Teatru
19 czerwca 2013
Spektakle
Tajemniczy Mr Love