Podróż do Armenii

Spektakl Teatru Jaracza pt. "Podróż do Buenos Aires" został zaproszony na Armmono Festiwal - 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Erywaniu. Aktorka swój monodram zagra 8 kwietnia w Państwowym Teatrze Lalkowym

Festiwal ma formę konkursu, a wśród zaproszonych na festiwal artystów znalazła się czołówka aktorów z Niemiec, Rosji, Francji, Litwy, Egiptu i Armenii.

Spektakl "Podróż do Buenos Aires" autorstwa Gabrieli i Moniki Muskały swoją premierę miał 11 lat temu, od tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Prezentowany był na kilkunastu festiwalach teatralnych, w tym zagranicą: w Edynburgu, Egerze, Brukseli, Bukareszcie, Kilonii.

Gabriela Muskała za swój monodram zebrała liczne nagrody, m.in.: Nagrodę Aktorską na 42. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Nagrodę Ministra Kultury na Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Kultury Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Nagrodę Aktorska na 1. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego z okazji inauguracji sezonu artystycznego 2002/2003, Grand Prix i Nagrodę Polskiego Radia we Wrocławiu na 36.Wrocławskich Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora oraz Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Monodramów THESPIS w Kilonii/Niemcy.(-)
Materiały Teatru
7 kwietnia 2011