Podsumowanie

W miniony weekend Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zakończył teatralny sezon 2014/205 premierą sztuki Sławomira Mrożka Vatzlav w reż. Michała Kmiecika. Była to ósme premierowe przedstawienie sezonu po: Doktorze Dolittle i Przyjaciołach w reż. Konrada Szachnowskiego, Akimudach w reż. Piotra Siekluckiego, Wyszedł z domu. Tak zwana komedia w reż. Michała Rzepki, Kobro w reż. Iwony Siekierzyńskiej, Lśnię w reż. Tomasza Bazana, Melancholii/Violetcie Villas w reż. Tomasza Wygody i Spowiedzi masochisty w reż. Grega Schwalbe.

Oprócz tego listopadzie w ramach projektu „Awangarda i socrealizm" wznowiliśmy kultową Brygadę szlifierza Karhana w reż. Remigiusza Brzyka, a Cezary Tomaszewski zaprezentował Nie ma tego złego, co by ładnie nie wyszło. Widowisko. W sezonie 2014/2015 mieliśmy również bardzo bogatą ofertę wydarzeń okołoteatralnych z „Małą Literacką – spotkaniami wielkiego formatu" na czele oraz licznymi cyklami w ramach edukacji teatralnej.

Dziękujemy wszystkim Twórcom, którzy w tym roku zdecydowali się zaprezentować na naszych scenach swoje teatralne wizje, dając tym samym widzom odskocznię od codzienności, chwile wzruszenia, refleksji, radości a także tak potrzebnego w dzisiejszych czasach artystycznego buntu.

Dziękujemy naszym Widzom, którzy w liczbie niemal 60 tys. odwiedzili Teatr Nowy zarówno na spektaklach, jak i wydarzeniach, które z pasją organizujemy. Wielkie brawa dla naszej wiernej Publiczności. Zapraszamy do Nowego ponownie we wrześniu.(-) (-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2015