Polska prapremiera sztuki Wyrypajewa

24 kwietnia 2015 w Teatrze Dramatycznym (Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego).

Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa, która zaczyna się grą towarzyską prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie jest sztuką przewrotną. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.

Iwan Wyrypajew to jeden z najwybitniejszych rosyjskich dramatopisarzy i reżyserów, autor m.in. "Snów", "Lipca", "Tańca Delhi" i „Iluzji", reżysera filmów "Euforia" i "Tlen". Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut "Euforię" zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za "Tlen" na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. "Lipiec" zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii „Najlepszy dramat" na Festiwalu Boska Komedia.

 (-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2015